Rozpocząć Adwent z Maryją- kilka słów z rekolekcji i po nichOd dnia wczorajszego idziemy z Maryją. Zebrało się nas ponad 20 osób. Po Mszy Św. o godz. 20.15 weszliśmy w milczenie.
Na wczorajszym wprowadzeniu usłyszeliśmy o poznaniu, pokochaniu i naśladowaniu Maryi, aby nasz kult był zdrowy i prawdziwy.
Dzisiaj (sobota)- medytacja zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, przyjęcie Archanioła z wiarą. No właśnie...- z wiarą.
Pierwsza konferencja to wprawka dla rozumu i odszukanie miejsc "Maryjnych" w Piśmie Świętym. Nota bene- po raz pierwszy w tym roku w Małuszynie padał śnieg!
Podczas Mszy Świętej usłyszeliśmy rozszyfrowanie imienia Matka.
M- iłość- wezwanie do niej, do miłości czynnej wychodzącej naprzeciw blizniego
A- doracja
T- roska
K- rzyż
A- men

Matka, ta która jest, która zawsze słucha, która idzie "z nami i w naszych sprawach" do Syna. Realia naszej relacji z Maryją- kult do Niej musi bazować na miłości dziecka. Inaczej kult jest wykrzywiony i koślawy.

Cechy prawdziwej pobożności maryjne,  o które powinniśmy się zatroszczyć to:
* całkowity dar z siebie - pierwszym momentem naszego zanurzenia w Maryi jest nasz chrzest. Jeżeli będziemy stanowili jedno z Maryją, Jej pragnienia i plany staną się naszymi
* gorliwość o chwałę Maryi - im bardziej umocni się chwała Maryi, tym większej chwały dostępi Jezus, a przez to i nasz Ojciec
* dziecięctwo duchowe - naiwna szczerość i prostota względem Maryi. Umiejętność zawierzenia siebie.
Przebywanie w bliskości Maryi, bo sprawić radość Mamie. By Ona mogła uczyć nas miłości Jezusa.
* żyć całym sercem chwilą obecną. Być tu i teraz.

Dzisiaj konieczne jest opowiedzenie się za Jezusem lub przeciw Niemu, nie można być letnim. Trzeba odważnie bronić Jezusa i Kościoła.
Przez czas tych rekolekcji zrobiliśmy mały krok ku Maryi. Ona przychodzi do nas z darami - przynosi nam dary Ducha Świętego - radość, uprzejmość... gdy nam ich brakuje, wskazuje to na to, że oddaliliśmy się od Jezusa, od Maryi. Gdy robimy krok w kierunku Maryi, Ona przyprowadza całą Trójcę Świętą.

CIEKAWE SPOTKANIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I kolejny raz niezwykłe spotkanie.
Spotkanie teraz z NIĄ, MATKĄ Tego, który jest naszym PRZEWODNIKIEM po codziennym życiu, PRZEWODNIKIEM po wertepach naszej egzystencji.
Ilez ciepła dało to spotkanie naszemu wnętrzu.
Jak bardzo JEJ droga życiowa stała sie znowu drogowskazem dla nas.
Ileż wskazówek nam ONA dała - jak rozmawiac z JEJ SYNEM.
Jak bardzo pokazała , że JEJ możemy powierzyć każdą sprawe - złą i bardzo trudną. Trudną dla nas.
Pokazała , że możemy siąść " przy stole" aby pogawędzić o tym co boli i o tym co raduje.
Jak bardzo otworzyliśmy się na przyjęcie JEJ miłości oraz miłości, która obdarza nas nieustannie JEJ SYN. Jak wreszcie kłódki naszych wnętrz popękały i wnętrza stały się dostępne MIŁOŚCI której może baliśmy się . Myśleliśmy iż jesteśmy niegodni tej MIŁOŚCI, wydawało się nam iż progi naszych serc są zbyt niskie na JEJ przyjęcie.
Po rekolekcjach, które otworzyły nasze serca i wnętrza staliśmy się bogaci. Bogaci MIŁÓŚCIA braną, którą możemy i chcemy dawać w codziennym życiu napotkanym Osobom.
Spytasz  - gdzie to wszystko się działo?
- w Małuszynie- brzmi odpowiedż.
W  Małuszynie, do którego nieustannie zapraszamy w ramach dzielenia się tym co otrzymujemy na rekolekcjach - W CISZY.
Czekamy więc i na Ciebie.
/H.K./

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Plan rekolekcji w ciszy na 2019 rok

Mężne serce kobiety 15-17.02.2019