Zawiązanie wspólnoty- już za nami!

Zawiązanie Wspólnoty – już za nami!

Po wielu tygodniach przygotowań i modlitwy Wspólnota Domu została oficjalnie zawiązana!
Na spotkaniu gościliśmy s. Danielę, która przybyła do nas z ramienia Wspólnoty Sióstr Boromeuszek, przekazała nam ona także list od Matki Generalnej, w którym otrzymaliśmy błogosławieństwo i zapewnienie o modlitewnym wsparciu na dalszych etapach naszej formacji.Pierwszym punktem było lectio divina i adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas modlitwy rozważaliśmy fragment z Ewangelii Św. Mateusza dotyczący śmierci św. Jana Chrzciciela.
S. Jana wprowadziła nas w tematykę zawiłości ludzkich relacji i zaprosiła do przyjrzenia temu co w naszych relacjach międzyludzkich wymaga jeszcze uporządkowania.
Podczas pracy w małych grupach dzieliliśmy się tym, co Słowo Boże w nas poruszyło. Okazało się, że bohaterowie tej Ewangelii stali się dla nas odzwierciedleniem postaw, które są bardzo mocno osadzone także w naszym życiu codziennym. Prosiliśmy więc dla siebie o odwagę stanięcia w prawdzie, która pozwala nam zbliżać się do Jezusa.

W homilii ks. Hubert zwrócił uwagę na to, abyśmy podążali droga pierwszych chrześcijan, których miłość zachwycała wszystkich w około - „Patrzcie jak oni się miłują” /Tertulian/, a także, aby w naszych relacjach dążyć do prostoty i miłości pomimo różnic jakie między nami występują.Ostatnim punktem naszego sobotniego spotkania była integracja przy ognisku. Wspólne bycie razem, kolejny raz okazało się czasem niezwykłym, podczas którego nie brakło ważnych rozmów, dzielenia się sobą i oczywiście..uśmiechu..;)
Dziękujemy wszystkim, którzy tak życzliwie przyczyniają się do tworzenia tego dzieła i cały czas prosimy o modlitwę!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Plan rekolekcji w ciszy na 2019 rok

Mężne serce kobiety 15-17.02.2019